Recept na domácí bylinný čaj z česneku kuchyňskéno - česnekový čaj na roztroušenou sklerózu, desinfekci i vysoký krevní tlak

Čaj z Česneku kuchyňského - česnekový čaj - se v lidovém domácím lékařství používá na vysoký krevní tlak, jako čaj desinfekční i jako čaj na roztroušenou sklerózu | Čaj a vše o čaji.cz

 Není náhodou, že je česnek kuchyňský odpradávna pěstován, a i přes charakteristický, často nepříjemný až štiplavý zápach je stále oblíben. Česnek kuchyňský patří mezi nejstarší a nejúčinnější přírodní a především nejen lidová léčiva. Ve starověku i ve středověku byl česnek kuchyňský a čaj z česneku kuchyňského prakticky nejúčinnějším desinfekčním prostředkem při infekčních střevních chorobách. Česnek kuchyňský kvete od června do srpna, avšak množí se zpravidla vegetativně pomocí rozdělených pacibulek, stroužků, krytých z většího počtu bílých blanitých šupin. 

Tradiční česnekový čaj používáme jako čaj čistící; čaj na čištění krve 

Prapůvodní vlastí Česneku kuchyňského je Střední Asie, odkud se již před řadou tisíciletí česnek rozšířil jako kulturní rostlina po celé Mezopotámii, starém Egyptě a s postupem civilizace v celém Středozemí. Dnes se Česnek kuchyňský pěstuje jako zahradní i polní zelenina po celé Evropě v řadě forem. Nejlépe se česneku daří v hlubokých půdách teplejších poloh. Droga získávaná z Česneku kuchyňského, Bulbus alii sativi, má velice charakteristickou ostrou chuť a typicky štiplavý zápach. Účinnou látkou Česneku kuchyňského, podobně jako dalších zástupců rodu Allium, je v původní formě zcela indiferentní a biologicky neúčinný alliin - alylcystein, při jehož štěpení se uvolňuje například i amoniak a jiné sirné sloučeniny podobného charakteru. Česneková silice má vynikající antibakteriální a antimykotické účinky a významně se uplatňuje i při léčbě některých virových onemocnění. Farmaceuticky i v lidovém léčitelství, a tedy i v rámci přípravy bylinného čaje z česneku kuchyňského na čištění krve, desinfekci a vysoký tlak, se značně využívá rovněž toho, že působí žlučopudně, má vliv na odstranění červů, hlístů či jiných parazitů z trávicího traktu. 

Bylinný čaj z Česneku kuchyňského užíváme rovněž na vysoký krevní tlak

Česnek kuchyňský, čaj z Česneku kuchyňského, má pozitivní vliv na regulaci vysokého krevního tlaku a lze jej konzumovat jako podpůrný prostředek při skleróze. Působí proti nadýmání, uvolňuje křečovité stahy svalstva a odhleňuje, léčí zahleněné průdušky. Česnek výrazně ve vyšších dávkách snižuje tepovou frekvenci. Velmi populární bylo a je použití Česneku kuchyňského proti střevním parazitům, ať již ve formě léčivého česnekového čaje, odvaru, pasty se solí či rozetřeného v mléce, čímž se částečně tlumí jeho nepříjemný pach. Ať již je česnek součástí jakéhokoliv jídla, jeho pozitivní působení na lidský organismus mu nelze v žádném případě upřít.

Podobné účinné látky a tudíž i podobné fytocidní účinky jako Česnek kuchyňský má i blízce příbuzná Cibule kuchyňská. Téměř při všech formách onemocnění průdušek, horních i dolních cest dýchacích lze využít jako podpůrný prostředek vymačkanou šťávu z kuchyňské cibule pečlivě smíchanou s medem. 

Léčba bylinným česnekovým čajem na čištění krve i vysoký krevní tlak

Zápach silic obou rostlin, tedy jak z kuchyňského česneku, tak i Cibule kuchyňské, je způsoben alylsulfidy, které se například dechem vylučují ještě řadu hodin po požití. Za zmínku rozhodně stojí, že staří Slované hojně pěstovali Česnek medvědí s menšími podlouhlými cibulkami.

Používá se včetně nadzemních částí stejně jako česnek kuchyňský. Chuť medvědího česneku je jemnější a jeho světle zelená nať je oblíbeným ozdobným prvkem zeleninových pokrmů mnoha světových kuchyní.

Recept na česnekový čaj na čištění krve a vysoký krevní tlak
  • 1 polévková lžíce důkladně rozmačkaných česnekových stroužků
  • 0,5 l převařené vody pokojové teploty
  • lesní nebo včelí med

Připravené, důkladně rozmačkané stroužky česneku, jichž na rozmačkání použijeme asi ze tří středně velkých česneků, vmícháme do dvou polévkových lžic rozehřátého medu. Takto připravenou směs přelijeme horkou vodou a za stálého míchání vyčkáme, než takto připravený česnekový čaj na sklerózu, pročištění i na zahlenění průdušek či vysoký krevní tlak, vychladne na teplotu vhodnou ke konzumaci. Pijeme po jídle 3x denně - konzumaci česnekového čaje ve vyšší míře vždy konzultujeme s odborným lékařem.

Bylinné čaje v anketách

Používáte domácí bylinné čaje na léčbu drobných neduhů ?
Ano, bylinné čaje k léčbě používám
43%
Občas se bylinnými čaji léčím
36%
Používám jen tradiční bylinkové recepty
12%
Bylinkám nevěřím
9%
Celkem hlasů: 207

Sdílejte recepty na bylinkové čaje

Custom Search

Připojte se k nám

Sdílej Web a nebo 
Sdílej stránku 

CZIN.eu Megalink.cz - Katalog odkazů Katalog www European web valid Katalog web stránek Webatlas.cz