Hlohový čaj - Recept na bylinný čaj z Hlohu migrénu, podráždění i vysoký tlak

Čaj z Hlohu obecného - hlohový čaj na průdušky, podráždění, na spaní, migrénu, vysoký krevní tlak i na bolestivou menstruaci | Čaj a vše o čaji.cz    

Hloh obecný, který v době květu upoutá již zdálky naši pozornost bílou záplavou květů a zblízka i jejich charakteristickou vůní je příbuzný jabloní a hrušní. Drogu poskytují pouze planě rostoucí druhy, z nichž nejběžnější je Hloh obecný; šlechtěné druhy jsou pro léčebné účely bezcenné. Hloh obecný kvete v květnu až v červnu.

Nejčastěji se sbírají nezdřevnatělé konce větévek Hlohu obecného s listy a květy nebo samotné květy; méně se sbírají plody a listy Hlohu obecného.

Tradiční hlohový čaj na bolestivou menstruaci, na spaní i sklerózu

Po odstranění zdřevnatělých větévek Hlohu obecného se droga co nejrychleji suší rozprostřené ve slabých vrstvách na vzdušných místech ve stínu a především se neobracejí, neboť květy Hlohu obecného se velmi snadno rozpadají. Při umělém sušení Hlohu obecného nesmí teplota sušení překročit 36°C. Květy Hlohu obecného mají silný aromatický zápach, listy jsou slabě aromatické, chuť drogy je mírně nahořklá.

Kvalitu drogy Hlohu obecného snižují především ztmavlé květy, jinak zbarvené listy a zejména zdřevnatělé větévky. Plody Hlohu obecného poskytující drogu Fructus crataegi se sbírají v době plné zralosti, tedy v září až říjnu, před příchodem prvních mrazů. Je nutné, aby plody Hlohu obecného byly zdravé, nepoškozené a beze stopek, suší se nejlépe umělým teplem do 70°C. Hlohové drogy se uplatňují především v léčivech používaných ke snížení krevního tlaku a zklidňujících přípravcích.

Bylinný čaj z Hlohu obecného na podráždění, sklerózu, spaní i menstruaci

V lidovém léčitelství se Hloh obecný používá proti skleróze, vysokému krevnímu tlaku a  zapomnětlivosti, nespavosti, podráždění, srdeční arytmii, bolestivém klimakteriu a silné menstruaci či migrénách. Příznivě Hloh obecný a čaj z Hlohu obecného působí zejména dlouhodobě užívaný ve stáří svým tonizujícím účinkem při srdeční slabosti. Jak je tedy výše uvedeno, zápar, tedy čaj z Hlohu obecného se užívá především Účinky opravdu stojí za naši pozornost, působení Hlohu obecného je uznáváno i ze strany mnohých lékařů, kteří ho také doporučují jako podpůrný doplněk léčby.

Látky obsažené v Hlohu obecném mají stimulační účinek na srdeční sval a jeho prokrvení, zlepšují průchodnost cév a tepen a celkově zlepšují prokrvení celého těla. Působí i jako regulátor tlaku, zejména v případě vysokého krevního tlaku, který účinně snižují.

Hloh je tedy tou pravou léčivou bylinou v případě, že trpíme srdeční slabostí, arytmií a poruchami prokrvování.

Bylinný čaj z Hlohu obecného má výrazný účinek na roztroušenou sklerózu

Hloh obecný funguje i jako prevence a léčba angíny pectoris, doporučuje se i pro prevenci infarktu a rekonvalescenci po něm. Drogu lze doporučit pouze po poradě s lékařem, neboť veškeré srdeční a oběhové poruchy vyžadují odborné vyšetření a rovněž je třeba zdůraznit, že účinné látky hlohu zvyšují účinnost některých léků.

Zápar z Hlohu obecného připravujeme přelitím dvou čajových lžiček drogy šálkem horké vody a užívat 2-3 denně. Rodový název Crataegus je odvozen z řečtiny, a to ze slova crataios, což znamená silný, pevný ve vztahu k dřevu.

Recept na čaj z Hlohu obecného na roztroušenou sklerózu
  • 2 čajové lžičky kvalitně usušené drogy Hlohu obecného
  • 0,35 l vařící vody
  • lesní nebo včelí med

Sušenou kvalitně usušenou drogu Hlohu obecného spaříme vařící vodou a necháme krátce přejít varem. Louhujte asi 10 minut a pijte 2 šálky ráno a večer.

Čaj z Hlohu obecného pomáhá při nejrůznějších srdečních potížích a nedostatečném krevním oběhu, vyvolává rozšíření tepen, snižuje krevní tlak, uklidňuje nervovou soustavu; doporučuje se při astmatu, potížích s přechodem a impotenci.

Bylinné čaje v anketách

Používáte domácí bylinné čaje na léčbu drobných neduhů ?
Ano, bylinné čaje k léčbě používám
43%
Občas se bylinnými čaji léčím
36%
Používám jen tradiční bylinkové recepty
12%
Bylinkám nevěřím
9%
Celkem hlasů: 207

Sdílejte recepty na bylinkové čaje

Custom Search

Připojte se k nám

Sdílej Web a nebo 
Sdílej stránku 

CZIN.eu Megalink.cz - Katalog odkazů Katalog www European web valid Katalog web stránek Webatlas.cz